Sistema de tránsito por Washington, DC
O DC Circulator ofrece un servizo de autobús barato e frecuente en Washington DC . Este servizo relativamente novo de autobuses aumenta a accesibilidade ás atraccións de Washington, DC e fai que os visitantes, os traballadores federales e os residentes locais teñan máis facilidade para percorrer o centro da cidade. DC Circulator é unha asociación entre DDOT, a Autoridade de Tránsito da Área Metropolitana de Washington (WMATA) e DC Surface Transit, Inc.
Desde o seu lanzamento en 2005, o Circulator creceu substancialmente, completando o servizo de autobuses e ferrocarril de Metro e conectando moitos dos barrios e centros de actividade de DC. Cada ruta ten diferentes horas, cada unha segundo a demanda da zona. (As horas de atención a continuación están suxeitas a cambios)
Circuíto DC Circuítos
- National Mall - Esta ruta comeza na Union Station, viaxa pola avenida Louisiana, NE e atravesa o National Mall a través de Madison Drive, SW; Avenida da Constitución, NW; West Basin Drive, SW; Ohio Drive, SW; e Jefferson Drive, SW. O servizo ten 15 paradas, a poucos pasos das atraccións turísticas máis populares, incluíndo o Memorial de Lincoln, o Memorial Thomas Jefferson, o Museo Nacional de Historia Natural do Smithsonian eo Museo Nacional de Historia Americana, a National Gallery of Art eo Capitolio de Estados Unidos. Horas: (outubro-marzo): días laborables de 7 a.m. a 7 p.m. Fin de semana de 9 a.m. a 7 p.m.
(Abril a setembro): días laborables de 7 a.m. a 8 p.m. Fin de semana de 9 a.m. a 7 p.m.
- Dupont Circle - Georgetown - Rosslyn - A ruta comeza na 19th Street NW e N Street. en Dupont Circle, viaxa pola rúa M, parando varias veces ao longo do camiño cara a Georgetown e despois cara á estación de metro de Rosslyn, onde fai unha curva no sentido oposto. Horas: domingo - xoves: 07:00 a medianoite; Venres e sábados: de 07:00 a.
- Georgetown - Union Station - O autobús comeza en Wisconsin Ave e 35th Street, viaxa por Wisconsin a M Street ata Pennsylvania Avenue a K Street, Nova York Avenue e ao longo da Avenida Massachusetts ata Union Station onde se detén no nivel de autobús do garaxe de aparcamento, accesible desde o nivel do mezzanine da estación. Horas: Diariamente: 07:00 - 21:00.
- Union Station - Navy Yard - Esta ruta comeza en Columbus Circle fronte a Union Station e viaxa polo Capitol Hill ata o Navy Yard en New Jersey Ave e M Street. Horas: (outubro-marzo): días laborables de 6 a.m. a 7 p.m. (Abril-setembro): días laborables de 6 a.m. a 9 p.m.
Sábados de 7 a.m. a 9 p.m. - Woodley Park - Adams Morgan - McPherson Square - Esta ruta comeza en Connecticut Avenue e 24th Street e pasa por Adams Morgan terminando en McPherson Square. Horas: domingo - xoves: 07:00 a medianoite; Venres e sábados: de 7 a.m. a 3:30 a.m.
Vexa un Mapa do Circulador
Opcións de custo e pagamento
O autobús circulante cuesta $ 1 por viaxe, $ .50 por persoas maiores.
- Efectivo: cambio exacto
- Tarxeta SmarTrip - Farecard do metro
- Traslado de Metrobus ou entre autobuses circulatorios de forma gratuita por ata dúas horas
- Compra billetes por diante en metros de tarifa ou aparcadoiro nas paradas de autobús Circulator. As máquinas aceptan cambios ou tarxetas de crédito
Sitio web: www.dccirculator.com